Sport v Ostravě bude v roce 2023 podpořen významnou částkou

Autor: admin 27. ledna 2023

Zastupitelé města rozhodli na svém lednovém zasedání o rozdělení finančních prostředků v rámci čtyř dotačních programů statutárního města Ostravy na rok 2023, a to tělovýchova a sport, významné sportovní kluby, sportovní akce a infrastruktura. Podpořeno bylo přes 200 projektů a celkově dojde k rozdělení částky přesahující 171 milionů korun.

Díky digitalizaci je celkový proces maximálně zjednodušen a kluby tak mohou vyřešit podání žádosti pohodlně z domova prostřednictvím internetu. „Celý proces byl administrován v co možná nejkratším čase, aby sportovní kluby věděly, s jakou částkou mohou pro své projekty v roce 2023 počítat,“ komentoval Jan Dohnal, náměstek primátora.

„Město je dlouhodobým, a v některých případech také klíčovým, partnerem sportovních aktivit v Ostravě. V činnosti některých klubů stále vnímáme doznívání negativních důsledků pandemie a také proto je podpora sportu zásadní. Zdravé město tvoří zdraví lidé, a jak víme, pohyb je nedílnou součástí zdravého životního stylu. Pro dosažení nejlepších výsledků ve sportu musí být realizována jak podpora sportovní činnosti, tak také rozvoj sportovní infrastruktury, a na tento bychom se chtěli dále zaměřit,“ uvedl náměstek primátora Jan Dohnal.

V rámci dotačních programů bude podpořena řada sportovních disciplín, od těch klasických, kterými jsou fotbal, hokej, přes míčové a vodní sporty, atletiku, cyklistiku, judo, krasobruslení, florbal, běh, aerobik, gymnastiku až po tanec či lukostřelbu. Je snad jen málo druhů sportů, které by se v Ostravě nerealizovaly. „A právě proto, že je Ostrava na sport i sportovce tak bohatá, neváhejte a nominujte Sportovce roku 2022,“ uzavírá aktuálně sportovní tématiku Jan Dohnal.

Přehled poskytnutých dotací v jednotlivých dotačních programech je na stránkách www.dotace.ostrava.cz. Více informací vč. kontaktních údajů naleznete na stránkách www.ostrava.cz.

Zdroj: www.ostrava.cz

Vážení zástupci sportovních klubů, dovolujeme si Vás informovat o vyhlášených dotačních výzvách Národní sportovní agentury: Výzva 11/2023 – Regiony ÚSC, SK/TJ 2023 – investice pod 10 mil. Kč Výzva 12/2023 Regiony ÚSC, SK/TJ 2023 – investice nad 10 mil. Kč Výzva 13/2023 Standardizovaná sportovní infrastruktura Výzva 14/2023 Nadregionální sportovní infrastruktura V rámci uvedených výzev je […]

Dne 22. 08. 2023 proběhl již tradiční seminář, na kterém byly poskytnuty informace k vyhlášeným dotačním programům na podporu sportu z rozpočtu statutárního města Ostravy pro rok 2024. Seminář se skládal z několika částí a oblastí včetně potřebných informací pro kvalitní podání žádostí o dotaci a novinkách dotačních programů pro rok 2024. Semináře se zúčastnilo […]

Dovolujeme si Vás informovat, že připravujeme tradiční seminář zaměřený na poskytnutí informací k již vyhlášeným dotačním programům na podporu sportu z rozpočtu statutárního města Ostravy pro rok 2024 v oblastech: Tělovýchova a sport, Významné sportovní kluby, Sportovní akce, Sportovní infrastruktura. Seminář proběhne dne 22.08.2023 v 15.30 h v prostorách Magistrátu města Ostravy v zasedací místnosti č. 306 (3. patro, sál zastupitelstva). Pozvánka: https://fajnovysport.cz/wp-content/uploads/2023/07/Pozvanka-na-seminar-2024-1.pdf Dotační programy: Tělovýchova a […]