J&T Banka Ostrava Beach Pro zahajuje prodej vstupenek!

Autor: admin 5. března 2024

Ulov si i ty svou vstupenku na tuto již tradiční sportovní událost, která opět slibuje ten nejlepší beachvolejbal a jedinečný zážitek pro fanoušky.

Foto: Vlastimil Vacek

Blížící se pařížské olympijské hry, a především domácí světoví šampioni – tradiční J&T Banka Ostrava Beach Pro slibuje nejlepší beachvolejbal a jedinečný zážitek pro fanoušky. Úvodní hvizd turnaje ze série ELITE 16 zazní ve středu 5. června, vstupenky ale budete moci v síti Ticketportal nakoupit už o čtvrt roku dříve. K dispozici budou denní vstupenky i víkendové nebo celoturnajové permanentky. Sedmé vydání turnaje vyvrcholí v neděli 9. června, v tentýž den mezinárodní volejbalová federace FIVB uzavře olympijský kvalifikační žebříček.

Už od mimořádného úspěchu Davida Schweinera a Ondřeje Perušiče na mistrovství světa se nás fanoušci ptají, kdy spustíme prodej vstupenek na ročník 2024. A protože je nechceme nechat dlouho čekat, naplánovali jsme zahájení prodeje na začátek března, tedy 3 měsíce před zahájením turnaje. Konkrétně 5. března,“ oznámil za organizátory turnaje J&T Banka Ostrava Beach Pro Marek Tesař z pořádající agentury Raul. Podle něj je letošní zájem fanoušků opravdu extrémní. „Turnaj v Dolních Vítkovicích měl vždycky specifickou atmosféru a my samozřejmě vnímáme aktuální chuť sportovní veřejnosti po špičkovém beachvolejbale a fenoménu Perušič – Schweier. Děláme vše pro to, aby mohlo světové šampiony přímo na místě a na vlastní kůži zažít ještě více diváků než v předchozích letech,“ dodal Marek Tesař.

V ostravských Dolních Vítkovicích se první turnaj beachvolejbalové světové série odehrál v roce 2018. Letos bude už potřetí zařazen do nejvyšší úrovně Beach Pro Tour ELITE 16. Zaplněným tribunám se tak mezi 5. a 9. červnem představí 16 nejlepších mužských a ženských párů současného světového beachvolejbalu. Obrovskou motivací pro sportovce je možnost získání posledních bodů potřebných pro účast na olympijském turnaji pod Eiffelovou věží. Olympijský kvalifikační ranking se totiž uzavře právě v neděli 9. června v Ostravě. Vysokou prestiž tak bude mít i středeční kvalifikace o 4 volná místa v hlavní soutěži, zaručující vysokou bodovou dotaci.

Sportovní význam našeho turnaje je letos doslova obrovský. Jde totiž o vrchol dlouhodobého snažení všech týmů o postup na nejvýznamnější akci olympijského cyklu. My bychom samozřejmě pod pěti kruhy rádi viděli naše hráče i hráčky. A zatímco Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem si ziskem světového titulu zajistili přímý postup do Paříže, pro naše ženské jedničky může být účast v hlavním turnaji v Ostravě zlomovým bodem celé kariéry. Věřím, že díky divoká karta, o kterou budeme jako pořádající federace žádat, pomůže Barboře Hermannové a Marii-Sáře Štochlové k zisku potřebného bodového přídělu k postupu na olympiádu. A jak jsme se v Ostravě už mnohokrát přesvědčili, díky skvělým fanouškům i perfektnímu zázemí, se domácí týmy dokáží ve světové konkurenci prosadit,“ vysvětlil specifikum nadcházejícího ročníku J&T Banka Ostrava Beach Pro předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta. „Není přitom pochyb, že jednoznačně největším tahákem pro zaplněné tribuny budou výkony světových šampionů Davida Schweinera a Ondřeje Perušiče. Podle mě by si správný sportovní fanoušek takovou příležitost rozhodně neměl nechat ujít,“ dodal Marek Pakosta.

V aktuálním průběžném olympijském žebříčku (online ZDE) se Barbora Hermannová a Marie-Sára Štochlová drží na postupové 16. pozici. Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem si účast v Paříži zajistili prvenstvím na mistrovství světa v Mexiku, ve světovém rankingu FIVB (online ZDE) jim v tuto chvíli patří 3. příčka. „Toto postavení českých párů je skvělá vizitka nejen hráčů, hráček a jejich týmů, ale i dlouhodobá práce Českého volejbalového svazu. Vždyť jsme ve všech předchozích ročnících některý z domácích párů měli ve finálových bojích v nejprestižnějším světovém turnaji, což je ve srovnání s jinými sporty s takto elitní konkurencí obdivuhodné,“ řekl na adresu Českého volejbalu a sportovců Marek Tesař.

Online předprodej vstupenek probíhá v síti Ticketportal na adrese: https://www.ticketportal.cz/event/JT-Banka-Ostrava-Beach-Pro-2024

Program turnaje

DenProgram
středa 5. 6. 2024kvalifikace
čtvrtek 6. 6. 2024zápasy ve skupinách
pátek 7. 6. 2024zápasy ve skupinách
sobota 8. 6. 2024play-off: round of 12, čtvrtfinále
neděle 9. 6. 2024play-off: semifinále, o 3. místo a finále

Ceník vstupenek

Typ vstupenkyCena v předprodejiCena v době konání turnaje
celodenní na středu 5. 6. 2024200 Kč250 Kč
celodenní na čtvrtek 6. 6. 2024300 Kč350 Kč
celodenní na pátek 7. 6. 2024300 Kč350 Kč
celodenní na sobotu 8. 6. 2024500 Kč600 Kč
celodenní na neděli 9. 6. 2024500 Kč600 Kč
celovíkendová900 Kč1 100 Kč
celoturnajová1 400 Kč1 600 Kč

Oficiální web: www.ostravabeachpro.cz

Facebook: www.facebook.com/ostravabeachpro

Instagram: www.instagram.com/ostrava_beach_pro/

Foto: Vlastimil Vacek
Foto: Vlastimil Vacek
Foto: Vlastimil Vacek