Tenisový turnaj J&T Banka Ostrava Open 2021 (akce již proběhla)

Autor: admin 22. září 2021

Série významných tenisových turnajů na území České republiky se rozšiřuje o další velkou událost.

Do kalendáře turnajů roku 2021 čerstvě přibyl turnaj J&T Banka Ostrava Open 2021, který se letos uskuteční ve dnech 20. – 26. září jako klání kategorie WTA 500. Místem konání bude stejně jako v loňském roce Ostravar Aréna.

Světový ženský tenis se tak po necelém roce opět vrátí na známé a oblíbené místo. Ostravar Aréna ve Vítkovicích byla v minulosti tradičním domácím prostředím českého fedcupového týmu a loni v říjnu také úspěšně hostila premiéru turnaje WTA.

„Velice nás těší, že jsme si získali důvěru Women’s Tennis Association. Při organizaci letošního ročníku se řešila zejména termínová listina. J&T Banka Ostrava Open bude jediným turnajem kategorie WTA 500 v daném termínu, předpokládáme tedy opět velmi silné startovní pole,“ říká šéf organizačního štábu Tomáš Petera ze společnosti Perinvest Group.

Zatímco v roce 2020 se muselo hrát bez přítomnosti diváků, letošní ročník by se už měl publiku otevřít. „Naším zájmem bude umožnit návštěvu turnaje co největšímu počtu fanoušků, kteří si po dlouhém lockdownu určitě zaslouží zažít atmosféru takového podniku na vlastní kůži. Teoreticky bychom mohli naplnit celou halu, plánujeme proto přiblížit tomuto cíli i ceny vstupenek,“ dodává Tomáš Petera.

Své jméno spojuje s turnajem opět společnost J&T Banka, která byla titulárním partnerem i v loňském roce. „Český tenis a tenistky dlouhodobě podporujeme, máme tedy velkou radost, že se nám opět podařilo do České republiky přivést sportovní událost světového významu, na které se divákům předvede ženská tenisová špička. Věříme, že oproti loňskému roku si diváci spolu s námi budou moci atmosféru turnaje užít přímo v Ostravar Aréně,“ říká Igor Kováč, člen představenstva J&T Banky.

Více informací a zdroj: https://jtbankaopen.cz/cs/uvod-2/