!!! Web je momentálně ve výstavbě !!!

Ostravské sportovní hry

Autor: admin 20. prosince 2021

Ostravské sportovní hry jsou společným projektem statutárního města Ostrava, odboru školství a sportu a Okresní rady Asociace školních sportovních klubů České republiky Ostrava, konané pod záštitou náměstkyně primátora Mgr. Andrey Hoffmannové, Ph.D.

Pro žáky základních škol byl ve spolupráci s AŠSK připraven 2. ročník Ostravských sportovních her, které budou probíhat v 1. pololetí distančně formou měsíčních výzev, a pokud to situace dovolí, v 2. pololetí by se konaly standartní obvodní a okresní kola soutěže AŠSK. Vyhodnocení her proběhne v červnu 2022, oceněno bude 10 nejlepších škol a 15 nejlepších žáků z každé z těchto škol. Každý žák, který se zapojí do Ostravských sportovních her získá drobné ocenění.

Aktuálně je přihlášeno 29 škol a zapojilo se 4 976 dětí, které splnily 1. výzvu.

Stejně jako v minulém ročníku byli vybráni ambasadoři, kterými jsou:

Tereza Švábíková

hráčka badmintonového oddílu B.O.CHANCE OSTRAVA, česká reprezentantka

Roman Procházka

plavec, Klub plaveckých sportů v Ostravě, český reprezentant

Průběh distanční formy je realizován prostřednictvím měsíčních výzev, které budou žáci plnit v hodinách tělesné výchovy. Výsledky budu pravidelně za školu zasílány AŠSK. Cílem je, aby co nejvíce žáků školy splnilo určenou disciplínu, a zapojeny jsou děti od 1. až do 9. ročníku. Pořadí škol v jednotlivých měsících bude stanoveno podle procent žáků školy se splněnou výzvou.

Výzvy jsou čtyři

                                       

1. stupeň ZŠ1. stupeň ZŠ 2. stupeň ZŠ
 1. – 2. třída3. – 5. třída6. – 9. třída 
1. výzva (říjen – běh)500 m (limit 3:30 min.)  –1000 m (limit 7:00)
2. výzva ( listopad až prosinec – šplh)3 m –4,5 m
3. výzva (leden – švihadlo) 205080 (počet přeskoků/min) 
4. výzva ( únor – driblink)40 m80 m120 m (1 min. kolem 2 met)

                                      


Vzhledem k epidemiologické situaci se statutární město Ostrava rozhodlo motivovat a podpořit žáky, kdy jsou kromě „medailonků“ natočena rovněž instruktážní a motivační videa s ambasadory pro každou jednotlivou výzvu. Jeden z ambasadorů se pokouší absolvovat výzvu (v limitech pro 2. stupeň ZŠ) s coachingem sportovce, který provozuje vrcholově tento sport.

Pokud nebude možné pořádat klasické sportovní soutěže v 2. pololetí, bude pokračovat distanční forma soutěží formou čtyřech výzev v období březen – květen. V tomto případě budou nové výzvy specifikovány v únoru 2022. V červnu se 10 nejlepších škol zúčastní Velkého sportovního dne se slavnostním vyhlášením.

Statutární město Ostrava se na realizaci projektu podílí financováním cen a odměn pro školy, propagací, uspořádáním velkého sportovního dne a v případě dobré epidemiologické situace i financování rozhodčích v rámci standartních soutěží.

Kontaktní údaje:

Bc. Miroslava Segar

E-mail: msegar@ostrava.cz
Tel: +420 599 443 284

Bc. Denisa Kučerová

E-mail: dkucerova@ostrava.cz
Tel: +420 599 442 323

Ostravské sportovní hry: Sport je kouzelná věc!

Jednotlivé výzvy Ostravských sportovních her sledujte zde:

  1. Výzva – Běh, aneb dal to Roman, dáš to i TY?! ZDE
  2. Výzvy – Šplhej jako Áďa! ZDE
  3. Výzva – Švihej jako švihák! ZDE