Ostrava už tento týden ožije světovým plážovým volejbalem

Autor: admin 1. června 2021

OSTRAVA – Třetí ročník čtyřhvězdičkového turnaje Světové série FIVB J&T Banka Ostrava Beach Open odstartuje kvalifikačními zápasy už tuto středu. V atraktivní oblasti Dolních Vítkovic se střetne beachvolejbalová špička ze všech koutů světa. Vítězství z roku 2018 budou obhajovat české jedničky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová, na letošní úspěchy a stříbro z Ostravy z roku 2019 budou chtít navázat i Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem.

Během pěti soutěžních dnů budou na čtyřech kurtech bojovat elitní beachvolejbalové páry z celého světa, v hlavním turnaji se představí 32 mužských a 32 ženských týmů. Fanoušci a diváci ČT sport a HbbTV se mohou těšit na aktuální světové jedničky, jimiž jsou Norové Anders Mol, Christian Sørum a Kanaďanky Sarah Pavanová a Melissa Humana-Paredesová. Právě norští vikingové, jak se Molovi se Sørumem v beachvolejbalovém světě přezdívá, budou obhajovat vítězství z J&T Banka Ostrava Beach Open 2019. Ženskou kategorii tehdy ovládly Brazilky Agatha Bednarczuková a Eduarda „Duda“ Santos Lisboaová, které budou chtít svůj triumf zopakovat i letos.

Máme velkou radost, že do Ostravy opět přijely ty největší světové hvězdy, mezi něž můžeme počítat i české páry Ondřeje Perušiče s Davidem Schweinerem a Markétu Nausch Slukovou s Barborou Hermannovou. Muži si v Soči potvrdili postup na olympijské hry, ženy daly přednost přípravě. V Ostravě budou oba naše páry bojovat o co nejlepší výchozí pozici pro turnaj v Tokiu. Každý bod do olympijského rankingu se totiž počítá při nasazování,“ vysvětlil předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta.

Vstupenky stále v předprodeji

Zájemci o vstupenky mohou využít poslední možnosti jejich zakoupení v předprodeji v síti Ticketportal. „K dispozici jsou stále vstupenky na středeční kvalifikaci a zápasy základních skupin, které se odehrají ve čtvrtek a v pátek. Velmi si vážíme zájmu fanoušků o vstupenky na víkendové dny. Proto se nám podařilo ještě uvolnit několik desítek lístků na sobotu i neděli, které byly původně blokovány pro FIVB a jejich partnery. Prodej těchto vstupenek spustíme ve středu v poledne. Věřím, že tradičně výborní fanoušci v Ostravě i v omezeném počtu vytvoří na centrálního kurtu skvělou atmosféru a pomůžou českým hráčkám i hráčům k co nejlepším výkonům,“ popsal za promotérskou společnost Raul Marek Tesař. „Pro ty, na něž se vstupenky nedostanou, připravujeme spolu s Českou televizí sérii přímých přenosů a streamů, které budou fanoušci moci sledovat na ČT SPORT, internetu i na HbbTV,“ dodal Tesař.

Turnajový areál bude rozdělen na hráčskou zónu a prostory pro diváky. „Ty prosíme o respektování pravidel, která nám stanovuje Ministerstvo zdravotnictví i mezinárodní organizace FIVB. Předložení platných negativních testů u vstupu a nošení respirátorů po celou dobu pobytu v areálu je samozřejmostí,“ uzavřel Marek Tesař.

Z předchozích dvou ročníků turnaje jsem byl nadšený, stejně jako snad všichni, co přijeli do Dolních Vítkovic volejbalistům fandit. Tato prestižní akce vždy dokázala, že špičkový sport k Moravskoslezskému kraji patří. A i když letos do areálu zavítají jen stovky fanoušků, věřím, že sportovní podívaná okořeněná výkony budoucích olympioniků bude stát za to i na televizních obrazovkách. Fanoušci se tak do našeho regionu vlastně podívají z celého světa. Všem bych ovšem přál na vlastní kůži zažít tu nabušenou atmosféru na tribunách a bouřlivé ohlasy na krásné výměny, parádní smeče a fantastické bloky,“ prohlásil Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje.

Ostravský turnaj v plážovém volejbalu si ve své krátké historii právem vydobyl postavení jednoho z nejprestižnějších turnajů světa v tomto atraktivním sportovním odvětví. Věřím, že sportovcům nabídneme opět skvělé zázemí a že si užijí zápasy v jedinečném industriálním prostředí Dolní oblasti, které ostravský turnaj odlišuje od všech ostatních a dává mu punc výjimečnosti. Jsem rád, že se turnaj podařilo uspořádat v nelehké době poznamenané pandemií covidu-19, a za to patří organizátorům velký dík,“ řekl Tomáš Macura, primátor Ostravy.

Pevně věřím, že po loňském zrušeném ročníku a tom letošním, který se musí konat v omezeném režimu, se v příštích letech můžeme těšit na další turnaje, které si v Dolních Vítkovicích užijeme se vší parádou, co k takovýmto prestižním akcím patří. Volejbalistům přeji perfektní formu, organizátorům pohodový průběh turnaje, no a nám fanouškům, ať už na tribunách nebo před obrazovkami, krásné sportovní zážitky,“ dodal Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport.

Ostrava je městem sportu, což se odráží i ve vysokém počtu sportovních oddílů a akcí. Přeji organizátorům turnaje J&T Banka Ostrava Beach Open 2021, ať vše zvládnou na výbornou a sportovcům, ať si v Ostravě splní své sny a těm nejlepším, postup na olympijské hry v Tokiu,“ doplnila Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy pro sport.

128 hráčů, 80 míčů a 1600 tun písku

Beachvolejbalový turnaj J&T Banka Ostrava Beach Open se odehraje během pěti dnů na čtyřech soutěžních kurtech, hráči mají k dispozici také dva tréninkové kurty. Všech 1600 tun písku přivezlo 55 nákladních aut z pískovny Střeleč v Českém ráji. Písek je certifikovaný od expertů FIVB a na každém kurtu leží 40centimetrová vrstva. V hlavní části turnaje se střetne 32 mužských a 32 ženských párů, tedy nejlepších 128 hráčů a hráček. Během zápasů prolétne nad sítí 80 míčů.

Ostrava, 1. června 2021


Kontakt pro média: Štěpán Sedláček,sedlacek@sprmedia.eu

www.ostravabeachopen.cz