Ostrava je stále plná sportu

Autor: admin 6. září 2022

Sportovně nabitý byl víkend minulý a bude také období nadcházející. Ostrava je stále plná sportu a sportovních událostí.


Po čtyřech letech se do Ostravy vrátila světová série ISU Junior Grand Prix of Figure Skating, kterou hostila Ostravar Aréna ve dnech 31. 8. – 3. 9. Celkem 107 závodníků z 32 zemí se v Ostravě setkalo na druhém závodě, a to z celkem sedm soutěží, po kterých bude následovat závěrečné finále v italském Turíně.

V sobotu 3. 9. se uskutečnilo Mistrovství České republiky v běhu na 100 m s překážkami. Jedná se o jedinou soutěž tohoto charakteru v našem kraji. Tato skutečnost umožňuje účast sportovců i sportovní hasičské veřejnosti nejen z Ostravy a okolí, ale z celé české republiky a Slovenska.

Již tento čtvrtek 8. 9. se pak příznivci basketbalu mohou těšit na 7. ročník mezinárodního chlapeckého basketbalového turnaje TEST CUP 2022. Celkem se odehraje padesátka atraktivních zápasů, ve třech kategoriích juniorů, kadetů a starších žáků.
Víkend bude plný běhu i oslav. V neděli 11.09.2022 startuje běžecký Ostrava city marathon, jehož předchůdcem bude sobotní Rodinný charitativní minimarathon. Ve dnech 9. a 10. 9. se konají oslavy stého výročí založení Baníku Ostrava či mezinárodní volejbalový turnaj juniorek a kadetek „Křišťálová váza 2022“. V září se ale můžeme těšit i na další sportovní akce, ze kterých lze uvést například 58.ročník Velké ceny Ostravy ve dnech 16. – 18. 9., či Světový turnaj v parahokeji ve dnech 24. – 30. 9. 2022.