Nepochybně jedna z největších hvězd českého týmu i letošního Eurobaseballu přiletěla do ČR, aby s týmem zahájila přípravu na ME.

Autor: admin 13. září 2023

Eric Sogard, český reprezentant s jedenáctiletými zkušenostmi z Major League Baseball, dorazil i s celou rodinou do České republiky. Dobrou náladu mu nezkazila ani ztracená zavazadla: „Nedalo to několik autosedaček a také moje pálky. Snad se sem pálky dostanou, to je nejdůležitější,“ přiblížil novinářům na letišti

Bude to poprvé, co bude hráč s historii v MLB hrát za český tým na evropském šampionátu. Sogard přicestoval do Česka se svou manželkou a pěti dětmi, kteří ho doprovázeli také v Japonsku na World Baseball Classic. Rodina bude bydlet v Brně, odkud se bude Eric přesouvat na všechny tréninky a soustředění, které týmu naplánoval manažer Pavel Chadim.

Čeká ho tak víkendové soustředění v Ostravě, a také série přípravných utkání s Nizozemskem v Rotterdamu. Nizozemsko obhajuje evropský titul a na setkání nejlepších týmů starého kontinentu zatím neskončilo hůře než na druhém místě. Poslední prověrkou českého týmu pak budou přípravné zápasy s Itálií v Brně, těsně před začátkem turnaje. Tohle je poprvé, co jsem v České republice. Stejně tak i moje rodina. Takže jsem velmi natěšený, že tady budu dlouho, přijede můj bratr. Jsem šťastný, že jsem tady,“ pochvaloval si.

V českém týmu poprvé představil v březnu v Tokiu. Legendárními se staly modročervené podkolenky, které přivezl celému týmu a které nyní nosí také maskoti Eurobaseballu Fasty, Spiky a Catchy. V nejlepší baseballové soutěži světa působil v pěti týmech, české občanství získal v únoru loňského roku.

Evženie Votinská | 07.09.2023

Více na: https://www.eurobaseball2023.com/