Mistrovství ČR mužů a žen v atletice v hale

Autor: admin 16. února 2023
Datum: 18. 02. 2023 - 19. 02. 2023
Čas: 14:00 - 15:00
Místo: Atletická hala Ostrava

V sobotu a neděli (18. a 19.02.) budou ve vítkovické hale bojovat nejlepší čeští atleti a atletky o mistrovské tituly. Na diváky čeká skvělá atmosféra a špičkové výkony domácích zástupců, kandidátů na stupně vítězů. Nejde totiž jen o medaile z nejprestižnějšího národního závodu, ale v mnoha případech také o plnění limitů na evropský šampionát v Istanbulu.

Na dvoustovce se do boje o medaili pokusí zasáhnout Jana Slaninová, které letos patří prozatím šestý nejlepší čas. Na překážkář bude ke spolufavoritům patřit Jiří Zedníček, byť tam je hlavní aspirant na titul jasný. Na startu bude stát opět Petr Svoboda. V technických disciplínách by mohla do bojů o cenné kovy zasáhnout Lucie Pisková a pochopitelně může někdo také mile překvapit.

Ve sprintu mužů lze očekávat veliký souboj mezi Janem Velebou z Dukly Praha a Zdeňkem Stromšíkem. Stejně tak bude zajímavý souboj ve sprintu žen. Karolína Maňasová vévodí letošním českým tabulkám časem 7,32. Její soupeřky Natálie Kožuškaničová a Nikola Bendová jí však titul rozhodně nedají zadarmo.

Ovšem jednoduché to mít vítkovické naděje nebudou. Na startu je halový mistr Evropy koulař Tomáš Staněk, zmiňovaní Petr Svoboda a Jan Veleba, dále Radek Juška, Kristiina Mäki, Lada Vondrová nebo Michaela Hrubá. Až na drobné výjimky to nejlepší, co současná halová česká atletika může nabídnout.

Rozhodně stojí za to v sobotu a neděli podpořit vítkovické atlety a atletky a užít si skvělou podívanou. Sobotní program začíná ve 14 hodin, nedělní pak v 11 hodin. Vstupenky budou k zakoupení na místě Časový pořad naleznete ZDE.

Elitní závody kategorie C2 a Evropský pohár v cyklokrosu pro kategorie juniorů a jezdců do 23 let. Takový bude závodní víkend 30. září a 1. října v Dolních Vítkovicích. HSF System Velká cena Ostravy a UEC Evropský pohár již lákají zahraniční závodníky a domácí špičku. Radovan Šťastný, autor trati a šéf organizátorů prozradil, jak se […]

Eurobaseball 2023 je za dveřmi! Kontinentální šampionát, z něhož chtějí češti reprezentanti historicky první medaili, se bude konat od 24. září do 1. října v pěti městech po celé české republice. V Ostravě budou čeští baseballisté hrát v základní skupině, postupně proti Rakousku, Řecku a Španělsku. Po dni volna 27. září je na programu finálová skupina v Brně na MBS […]

Český bronzový tým z mistrovství světa vyzve na domácí půdě světovou elitu! Paralympijští vítězové a mistři světa z USA, tým Kanady a světový výběr těch nejlepších parahokejistů ve složeném IPH týmu. Elitní světový parahokej se sjíždí do Ostravy! Nejprestižnější parahokejový turnaj světa IPH CUP 2023 bude hostit 2. – 8. října OSTRAVAR ARÉNA. Turnaj, který […]