Mistrovství ČR mužů a žen v atletice v hale

Autor: admin 16. února 2023
Datum: 18. 02. 2023 - 19. 02. 2023
Čas: 14:00 - 15:00
Místo: Atletická hala Ostrava

V sobotu a neděli (18. a 19.02.) budou ve vítkovické hale bojovat nejlepší čeští atleti a atletky o mistrovské tituly. Na diváky čeká skvělá atmosféra a špičkové výkony domácích zástupců, kandidátů na stupně vítězů. Nejde totiž jen o medaile z nejprestižnějšího národního závodu, ale v mnoha případech také o plnění limitů na evropský šampionát v Istanbulu.

Na dvoustovce se do boje o medaili pokusí zasáhnout Jana Slaninová, které letos patří prozatím šestý nejlepší čas. Na překážkář bude ke spolufavoritům patřit Jiří Zedníček, byť tam je hlavní aspirant na titul jasný. Na startu bude stát opět Petr Svoboda. V technických disciplínách by mohla do bojů o cenné kovy zasáhnout Lucie Pisková a pochopitelně může někdo také mile překvapit.

Ve sprintu mužů lze očekávat veliký souboj mezi Janem Velebou z Dukly Praha a Zdeňkem Stromšíkem. Stejně tak bude zajímavý souboj ve sprintu žen. Karolína Maňasová vévodí letošním českým tabulkám časem 7,32. Její soupeřky Natálie Kožuškaničová a Nikola Bendová jí však titul rozhodně nedají zadarmo.

Ovšem jednoduché to mít vítkovické naděje nebudou. Na startu je halový mistr Evropy koulař Tomáš Staněk, zmiňovaní Petr Svoboda a Jan Veleba, dále Radek Juška, Kristiina Mäki, Lada Vondrová nebo Michaela Hrubá. Až na drobné výjimky to nejlepší, co současná halová česká atletika může nabídnout.

Rozhodně stojí za to v sobotu a neděli podpořit vítkovické atlety a atletky a užít si skvělou podívanou. Sobotní program začíná ve 14 hodin, nedělní pak v 11 hodin. Vstupenky budou k zakoupení na místě Časový pořad naleznete ZDE.

Víkend, přesněji pak sobota 18.03. a neděle 19.03., se ponese ve znamení juda. V Ostravě se již tradičně bude konat Ostrava Judo Open 2023, kde se nám představí závodníci kategorie U14, U16, U18 a U23. Do Ostravy zavítají judisté z celé České Republiky a dalších států Evropy, aby mohli změřit své síly a poprat se o krásné medaile […]

Ve čtvrtek 02.02.2023 od 14:00 se v atletické hale v Ostravě-Vítkovicích odehraje 19. mezinárodní atletický mítink Czech Indoor Gala 2023. Mítink, jehož pořadatelem je Český atletický svaz ve spolupráci s atletickým klubem SSK Vítkovice, je zařazen do kategorie EA Silver Premium Indoor mítinků a je tak zárukou kvalitní atletiky. Vítkovická hala splňuje kritéria pro pořádání […]