Mistrovství ČR mužů a žen v atletice v hale

Autor: admin 16. února 2023

V sobotu a neděli (18. a 19.02.) budou ve vítkovické hale bojovat nejlepší čeští atleti a atletky o mistrovské tituly. Na diváky čeká skvělá atmosféra a špičkové výkony domácích zástupců, kandidátů na stupně vítězů. Nejde totiž jen o medaile z nejprestižnějšího národního závodu, ale v mnoha případech také o plnění limitů na evropský šampionát v Istanbulu.

Na dvoustovce se do boje o medaili pokusí zasáhnout Jana Slaninová, které letos patří prozatím šestý nejlepší čas. Na překážkář bude ke spolufavoritům patřit Jiří Zedníček, byť tam je hlavní aspirant na titul jasný. Na startu bude stát opět Petr Svoboda. V technických disciplínách by mohla do bojů o cenné kovy zasáhnout Lucie Pisková a pochopitelně může někdo také mile překvapit.

Ve sprintu mužů lze očekávat veliký souboj mezi Janem Velebou z Dukly Praha a Zdeňkem Stromšíkem. Stejně tak bude zajímavý souboj ve sprintu žen. Karolína Maňasová vévodí letošním českým tabulkám časem 7,32. Její soupeřky Natálie Kožuškaničová a Nikola Bendová jí však titul rozhodně nedají zadarmo.

Ovšem jednoduché to mít vítkovické naděje nebudou. Na startu je halový mistr Evropy koulař Tomáš Staněk, zmiňovaní Petr Svoboda a Jan Veleba, dále Radek Juška, Kristiina Mäki, Lada Vondrová nebo Michaela Hrubá. Až na drobné výjimky to nejlepší, co současná halová česká atletika může nabídnout.

Rozhodně stojí za to v sobotu a neděli podpořit vítkovické atlety a atletky a užít si skvělou podívanou. Sobotní program začíná ve 14 hodin, nedělní pak v 11 hodin. Vstupenky budou k zakoupení na místě Časový pořad naleznete ZDE.

Dnes 7.3.2024 byly na tiskové konferenci ke Zlaté Tretře představeny hlavní hvězdy. Celý článek si přečtěte zde. Zároveň jsou už v prodeji vstupenky, které budou určitě po ohlášení aktuálních hvězd velmi cenné pro každého fanouška atletiky. Nákup vstupenek můžete provést ZDE. Více informací, nejen o aktualitách Zlaté Tretry, naleznete ZDE.

Ulov si i ty svou vstupenku na tuto již tradiční sportovní událost, která opět slibuje ten nejlepší beachvolejbal a jedinečný zážitek pro fanoušky. „Už od mimořádného úspěchu Davida Schweinera a Ondřeje Perušiče na mistrovství světa se nás fanoušci ptají, kdy spustíme prodej vstupenek na ročník 2024. A protože je nechceme nechat dlouho čekat, naplánovali jsme […]

Český bronzový tým z mistrovství světa vyzve na domácí půdě světovou elitu! Paralympijští vítězové a mistři světa z USA, tým Kanady a světový výběr těch nejlepších parahokejistů ve složeném IPH týmu. Elitní světový parahokej se sjíždí do Ostravy! Nejprestižnější parahokejový turnaj světa IPH CUP 2023 bude hostit 2. – 8. října OSTRAVAR ARÉNA. Turnaj, který […]