J&T Banka Ostrava Beach Open získal výjimku. Fanoušci uvidí turnaj v areálu i na obrazovkách ČT a v internetovém vysílání HbbTV

Autor: admin 20. května 2021

OSTRAVA – Ministerstvo zdravotnictví udělilo organizátorům beachvolejbalového turnaje Světové série výjimku, do areálu tak může každý den přijít několik set fanoušků s negativním testem na přítomnost covid-19. Vstupenky budou v prodeji od 12:00 pondělí 24. května v síti Ticketportal. Pořadatelé se zároveň dohodli s Českou televizí a navázali tak na spolupráci, která fungovala už v předchozích ročnících J&T Banka Ostrava Beach Open. Od čtvrtku 3. června do finálové neděle tak budou příznivci světového plážového volejbalu moci sledovat přímé televizní a internetové přenosy.

V minulém týdnu se nám podařilo získat výjimku Ministerstva zdravotnictví, a proto můžeme na centrálním kurtu přivítat omezené množství fanoušků. Už v loňském roce si na zrušený ročník turnaje zakoupilo vstupenky téměř tisíc fanoušků, kterým můžeme díky ministerské výjimce vyjít vstříc a nabízíme zvýhodněné jednodenní lístky. Zbylé vstupenky pak půjdou do volného internetového prodeje,“ popsal aktuální vývoj situace předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta.

Stavitelé kurtů a tribun tak v Dolních Vítkovicích zahájili přípravy s ohledem na novou situaci, aby se omezený počet diváků za dodržení předepsaných rozestupů mohl na tribuny usadit. „S výjimkou je samozřejmě spojena i velká dávka odpovědnosti a pár logistických oříšků. Fanoušci musí na tribunách sedět ob jedno místo, což nebude tak složité. Zásadní ale bude rozdělit areál tak, aby se diváci nedostali do kontaktu se samotnými hráči a hráčkami,“ doplnil ředitel turnaje Martin Duka. Samozřejmostí účasti veřejnosti přímo v areálu Dolních Vítkovic bude negativní test ne starší než 48 hodin, nebo doklad o prodělané nemoci covid-19 či průkaz o očkování. Při vstupu organizátoři změří divákům teplotu.

Přímé přenosy nejlepšího plážového volejbalu na ČT sport, ČT 2 i na HbbTV

Díky dohodě s Českou televizí se ostravský turnaj Světové série dostane k nejširšímu možnému fanouškovskému publiku, což byl v letošní specifické situaci jeden z našich hlavních cílů. Plážový volejbal se tak ocitne v prestižní společnosti tenisového French Open nebo hokejového světového šampionátu, kam nepochybně patří, protože jde o vyvrcholení olympijské kvalifikace před hrami v Tokiu,“ řekl Marek Tesař z pořádající agentury Raul. „Tyto vrcholné sportovní události se termínově překrývají s naším turnajem, dlouho jsme proto hledali cestu, jak se k divákům dostat. A díky dlouhodobé spolupráci s ČT se nám podařilo řešení najít. Diváci se přímých přenosů dočkají na ČT sport i ČT 2. Zásadní novinkou je ale to, že od čtvrtka do neděle poběží nejlepší beachvolejbal v internetovém vysílání České televize a na HbbTV,“ popsal průběh i výsledky vyjednávání Tesař.

Pro fanoušky to znamená, že ke svému oblíbenému obsahu si nemusejí hledat složitou cestu, stačí zapnout kanály ČT nebo pomocí chytrého tlačítka spustit vysílání HbbTV, kde najdou nejen komentovaná utkání základních skupin i víkendových play off a finálových klání, ale i další zajímavé reportáže a rozhovory z Dolních Vítkovic.

Program a ceník turnaje

DenProgramCena vstupenek
středa 2. 6. 2021kvalifikace do hlavní soutěže100 Kč
čtvrtek 3. 6. 2021zápasy hlavní soutěže ve skupinách200 Kč
pátek 4. 6. 2021zápasy hlavních soutěže ve skupinách a play off200 Kč
sobota 5. 6. 2021play off a semifinále žen400 Kč
neděle 6. 6. 2021semifinále muži, zápas o 3. místo ženy a muži, finále ženy a muži400 Kč

Ostrava, 20. května 2021