Hasičské cvičiště, jehož součástí je i nové vrhačské centrum již slouží sportovcům

Autor: admin 13. srpna 2021

V červnu 2021 bylo zkolaudováno a předáno k užívání další potřebné sportoviště v městském obvodě Nová Ves.

Víceúčelový sportovní areál je zaměřen na disciplíny požárního sportu a vrhačské disciplíny atletiky (kladivo, koule, disk, oštěp).

Pro potřeby požárního sportu slouží dráha pro běh v délce 100m s překážkami, dráha na požární útok, dráha na disciplíny CTIF, víceúčelová cvičná věž, lezecká stěna atd. Součástí areálu je také víceúčelová travnatá plocha, která bude využita nejen pro požární sport a atletiku, ale rovněž pro fotbalové tréninky.

Mimo jiné zde působí zejména SH ČMS – Sbor dobrovolných hasičů Nová Ves a Atletika Poruba z.s. Během července zde již proběhla první soutěž v požárním sportu a areál je také kromě tréninků využíván pro příměstské tábory organizované Atletikou Poruba.

Celkové náklady na projekt Hasičského cvičiště, jehož součástí je i nové vrhačské centrum byly 13,8 mil. Kč. Projekt byl spolufinancován z rozpočtu statutárního města Ostravy ve výši 12,4 mil. Kč a z rozpočtu městského obvodu ve výši 1,4mil. Kč.

V rámci zlepšení komfortu sportovců a sportovních organizací bude v příštím roce projekt pokračovat II. etapou, tj. vybudováním nezbytného zázemí, kde budou šatny a klubovny sportovních organizací a sklad sportovního vybavení.