Florbalový klub vozíčkářů ABAK

Autor: admin 24. ledna 2022

Florbalový klub vozíčkářů ABAK – Remedicum Ostrava založila Renáta Staňková v roce 2005 jako součást občanského sdružení ABAK – počítadlo. Od počátku má své sídlo při Střední škole prof. Z. Matějčka v Ostravě – Porubě, 17. listopadu 1123 a byl 1. florbalovým klubem vozíčkářů na Moravě. V době vzniku FBC byli téměř všichni členové oddílu z řad žáků a studentů zmiňované střední školy. 5 hráčů trénovalo 2x týdně v tělocvičně školy na civilních vozících, darovaných oddílem basketbalistů SKV FM, pod vedením trenéra týmu Petra Koutného.

2008/2009 – Ostravský tým zahájil svou pouť, kdy se poprvé stal stálým členem florbalové ligy vozíčkářů. První rok probíhal jako seznamovací, kdy hráči ABAKU skončili na předposledním místě a uhráli dvě výhry.

2011 – První klubový mezinárodní turnaj florbalu vozíčkářů Prague Wheel Open rozšířil rodinu turnajů Top Class Sport Events a doplnil tak portfolio největšího florbalového turnaje planety o verzi pro florbalisty na kolech. Osm klubů ze tří zemí se sešlo ve dnech 18. – 20. srpna 2011 v pražské hale Na Třebešíně, aby nastartovaly novou tradici. Turnaj ovládl FBC ABAK Remedicum Ostrava, který ve finále porazil pořádající SKV Praha ComAp Team.

2011/2012 – Play Off Vozíčkářské florbalové FORTUNA ligy 2011/2012 poprvé hostila ve dnech 5.-7. května 2012 Nová Paka. Tradičním pořadatelem závěrečných bojů o titul Mistra republiky je Česká federace florbalu vozíčkářů. Do Play Off postoupilo celkem šest týmů: FBC ABAK Remedicium Ostrava, SKV Praha ComAp Team, Basset Most, Tatran Střešovice Praha, Bulldogs Brno a KAMAT Team Janské Lázně. Mistrem České republiky Vozíčkářské florbalové ligy se stává FBC ABAK Ostrava.                                                                                                       

2012/2013 – Obhájení titulu Mistr České republiky Vozíčkářské florbalové ligy

2021 – Dochází ke změně názvu na PARAflorbal Ostrava. V současné době má tým 15 členů, 1 trenéra a asistenta trenéra a je na 4 místě v PARAFLORBALOVÉ LIZE 2021/2022.    

Více informací: http://abak-vozickari-ostrava.cz/; https://florbalvozickaru.cz/