Basket pro Ostravu

Autor: admin 24. srpna 2022

V následujících měsících bude mít široká veřejnost možnost zatrénovat si a zahrát amatérské turnaje v basketbalu v hale Tatran. Umožní to projekt Basket pro Ostravu, jehož cílem je přiblížit basketbal široké veřejnosti a zapojit fanoušky aktivně do tohoto sportu. Projekt je určen pro všechny a myslí také na osoby se zdravotním handicapem vč. paraplegiků.

Za projektem stojí Basketbalový klub NH Ostrava a aktivně jej podporuje také Statutární město Ostrava. “Máme připravenou sérií tréninků pro veřejnost pod dohledem trenérů nebo samotných hráčů,” říká Adam Choleva, trenér hráčů A-mužstva Basketbalového klubu NH Ostrava. “Zkušenosti z těchto tréninků pak mohou amatérští sportovci zúročit na turnajích. Termíny máme vypsané na webu www.basketproostravu.cz,” dodává Choleva.

V rámci tohoto projektu jsou uspořádány také basketbalové exhibice mužstev v utkání 3×3 v blízkosti obchodních center Futurum a Nová Karolina. “Pro fanoušky basketu máme v naší hale Tatran připravenou také FAN zónu během utkání české reprezentace na evropském šampionátu, který se hraje od 1. do 8. září,” uvádí k doprovodným akcím projektu Basket pro Ostravu Tomáš Ostarek, generální manažer klubu NH Ostrava.

Tento projekt vznikl za podpory Statutárního města Ostrava, skupiny Ostra a mediálním partnerem je Rádio Čas. Aktuální informace, termíny tréninků pro veřejnost, termíny amatérských turnajů a exhibic u obchodních center, stejně jako provozní dobu FAN zóny v hale Tatran naleznou zájemci na webových stránkách www.basketproostravu.cz a na Facebooku a Instagramu klubu NH Ostrava.

O klubu

Basketbal pod značkou NH patří k nejstarším sportovním klubům v Ostravě. První zmínky se objevují již v roce 1952, a to současně se vznikem tělovýchovné jednoty Sokol Ocel NHKG Ostrava. Košíkáři začali hrát v tehdejší krajské soutěži. První zápis mezi elitu je z roku 1953. Po otevření nové haly Tatran a sloučení se stejnojmenným ostravským klubem začíná nepřetržitá série novohuťáckého basketbalu. Ostrava si na dlouhá léta získala své pevné místo na mapě oranžového míče a dosud nikdy(během šedesáti devíti ligových sezón) z nejvyšší soutěže nesestoupila. Za 69 let existence – hrající pod různě modifikovanými názvy – nikdy z ligy nesestoupil. V sezóně 2012/2013, po dlouhých 17 letech, opět získal medaili. Tým NH Ostrava pod vedením Dušana Medveckého obsadil 3. místo.