Nominujte Sportovce roku 2023!!!

Autor: admin 15. ledna 2024

Znáte sportovce, kteří dosáhli v loňském roce mimořádných sportovních úspěchů či unikátních sportovních výkonů? Neváhejte je nominovat do tradiční ankety statutárního města Ostravy Sportovec roku, jejíž 17. ročník se letos koná. Město dlouhodobě oceňuje mimořádné sportovní úspěchy a významné aktivity v oblasti sportu. Nominovat „svého“ sportovce může kdokoliv, nominace jsou dále posuzovány dle stanovených kritérií. O vítězích pak rozhodnou zastupitelé města. Nominace je možné letos podávat v termínu od 15. ledna 2024 do 29. února 2024 v celkem šesti kategoriích. Součástí ocenění je finanční dar města. 

„Ostrava oceňuje sportovce prostřednictvím ankety dlouhodobě, zdůrazňujeme společenský význam sportu a zdravého životního stylu. Chceme také podpořit zájem dětí i dospělých o pohyb a poděkování patří též subjektům, které sport podporují. I letos oceníme nominované v šesti soutěžních kategoriích ankety – nejlepší jednotlivec, nejlepší kolektiv, talent roku, nejlepší handicapovaný sportovec, sportovní legenda a společensky odpovědná firma,“ doplnil Jan Dohnal, primátor města.

Nominace je možné podávat prostřednictvím formuláře na webu města. Hodnoceno je například umístění na olympijských hrách, mistrovství světa, mistrovství Evropy, mistrovství ČR, nominovaní musí mít trvalý pobyt či sídlo na území Ostravy, současné nebo bývalé členství v tělovýchovné jednotě, sportovním oddílu nebo klubu se sídlem v Ostravě v době, kdy dosáhli výkonu nebo umístění, popřípadě jejich působení na ostravský sport je extrémně významné. Další informace naleznou zájemci také na webu fajnovysport.cz.

Vloni se na vítězných stupíncích ankety umístil judista Roman Martínek, baseballista Michal Kovala. Nejlepším kolektivem se stalo družstvo žen Klubu plaveckých sportů Ostrava a handicapovaným sportovcem roku byl Martin Adámek, reprezentující město ve sportovní střelbě handicapovaných. Sportovní legendou se stal hokejista David Moravec. Detailněji k ocenění vítězů roku 2022 v odkazu https://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/zname-ostravske-sportovce-roku-2022. V předchozích letech byli oceněni například v anketní kategorii sportovní legenda Jaroslav Tomáš, Marie Hrachová či Marek Stuchlý. Talentem roku 2015 se stala Hana Ryšková. (zdroj: www.ostrava.cz)

Více informací včetně ankety a pravidel naleznete na stránkách www.ostrava.cz.

Bitva šampionů a Tipsport Gamechanger 2 o milion EURO V Ostravě se 2. 3. rozpoutá jeden z nejsilnějších turnajů, který OKTAGON kdy pořádal. Titulová bitva krále OKTAGONu Patrika Kincla s prozatímním šampionem Wawrzyniakem. Evropská MMA liga mistrů v lehké váze o milion EURO, kde si to 16 elitních evropských zápasníků rozdá o postup do čtvrtfinále. A také 3. MMA […]

Český bronzový tým z mistrovství světa vyzve na domácí půdě světovou elitu! Paralympijští vítězové a mistři světa z USA, tým Kanady a světový výběr těch nejlepších parahokejistů ve složeném IPH týmu. Elitní světový parahokej se sjíždí do Ostravy! Nejprestižnější parahokejový turnaj světa IPH CUP 2023 bude hostit 2. – 8. října OSTRAVAR ARÉNA. Turnaj, který […]

Již zítra, tedy 16. září startuje 11. ročník TURNAJE O POHÁR RT TORAX. Domácí tým HC RT TORAX PORUBA 2011 se zde utká s týmy JHK GKS JASTRZEBIE, UNIA OSWIECIM a LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV. Z důvodu rekonstrukce RT TORAX ARENY se všechna utkání uskuteční v OSTRAVAR ARÉNĚ. Bližší informace naleznete na stránkách www.hcporuba.cz.