Mistrovství světa v Para Hokeji Ostrava 2021 bude!!!

Autor: admin 22. dubna 2021

Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2021 se uskuteční v polovině letošního června. Prioritou organizačního výboru je zorganizovat kvalitní a bezpečný turnaj. A to jak pro diváky, tak hlavně pro nejlepší para hokejisty z celého světa! Tento rok jde o hodně! Šampionát, který se uskuteční již podruhé v Ostravě, je zároveň kvalifikací pro Zimní paralympijské hry Peking 2022. Do Ostravy tak směřují zraky všech světových para hokejových fanoušků.

Organizátoři pevně věří, že v polovině června bude v České republice už o poznání klidnější situace a třeba se Ostrava dočká prvního mezinárodního turnaje s návštěvou diváků. „Ostrava je městem sportu a určitě se s tou nelehkou situací vypořádá a může to být jedna z prvních vlaštovek do znovunastartování společenského i sportovního života u nás,“ dodal Jiří Šindler.

Turnaj se bude opět vysílat v přímých přenosech České televize, ale i v rámci online médií u nás i v zahraničí. „Fanoušky para hokeje o tento šampionát nechceme ochudit. Víme, že byli oním dalším pověstným hráčem na ledě během turnaje v roce 2019 a dopřejeme jim atmosféru vrcholného para hokejového turnaje i letos,“ dodalza organizační tým Jiří Šindler. Ostatně, nejen čeští, ale všichni para hokejoví borci si pozornost zaslouží. Díky výsledkům českého týmu právě z šampionátu v roce 2019 se česká para hokejová reprezentace dostala mezi nejlepší čtyři týmy světa a na letošním ostravském šampionátu bude bojovat s nelehkými soupeři. Úvodní zápas letošního turnaje by měla pravděpodobně sehrát se svým medailovým rivalem z MS 2019 Jižní Koreou. Přesné schéma turnaje organizátoři zveřejní začátkem května. Celkem se na šampionátu utká osm týmů. 

Skupina A:

Kanada, Česká republika, Jižní Korea, USA

Skupina B:

Itálie, Norsko, Rusko (pod vlajkou mimo Ruskou federaci), Slovensko

Zdroj: https://ms2021.parahockey.cz/mistrovstvi/dobe-navzdory-para-hokejovy-sampionat-pokracuje-v-pripravach/