Eurobaseball 2023 od 24. září 2023

Autor: admin 13. září 2023
Datum: 24. 09. 2023 - 01. 10. 2023
Místo: Ostrava (Arrows Park Ostrava), Praha, Třebíč a Blansko

Eurobaseball 2023 je za dveřmi! Kontinentální šampionát, z něhož chtějí češti reprezentanti historicky první medaili, se bude konat od 24. září do 1. října v pěti městech po celé české republice. V Ostravě budou čeští baseballisté hrát v základní skupině, postupně proti Rakousku, Řecku a Španělsku.

Po dni volna 27. září je na programu finálová skupina v Brně na MBS tamních Draků. Dalšími hracími městy jsou Praha, Třebíč a Blansko. Trenér Pavel Chadim má už širší nominaci hráčů, kterou bude testovat při několika přípravných zápasech. Finální čtyřiadvacítka vyvolených baseballistů bude známá jen pár dní před slavnostním zahájením.

„Chceme medaili, to je náš jasný cíl. Sen mnoha generací hráčů. Máme na to našlápnuto, věřím,“ nechal se slyšet Chadim a připomněl obrovský úspěch z jara letošního roku, kdy se baseballová reprezentace nejprve probojovala na turnaj World Baseball Classic a pak na tomto mistrovství světa se všemi profesionálními hráči z celého světa vybojovala jedno vítězství a udržela se i pro další ročník v roce 2026. V týmu nebude chybět Erik Sogard, který 10 let strávil ve slavné Major League Baseball. „Chceme medaili a nejlépe zlatou,“ shodují se všichni hráči.

Více informací: https://www.eurobaseball2023.com/